اخبار

تجهیز مجموعه‌ی نمایشگاهی شهر آفتاب به سیستم‌های حریق توسط مدامکار

2022233211220099118671121076316913195841

مدامکار در یکی از پروژه‌های خود مجموعه‌ی نمایشگاهی شهر آفتاب را به سیستم‌های حریق مجهز کرد. این شرکت در مجموعه‌ی مورد نظر سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر ساخت Protec را به کار گرفت. پروژه مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب در جنوب شهر تهران در زمينی به مساحت 138 هکتار در مجاورت مرقد مطهر امام خمينی (ره) و به فاصله اندکی از فرودگاه امام خمینی (ره) در مسير اتوبان تهران – قم واقع شده است. اين مجموعه دارای يک ورودی شرقی از طريق اتوبان تهران – قم و يك ورودی از كمربندی شهرآفتاب است.

اين مجموعه از چهار بخش اصلي نمايشگاه‌ها، مركز تجارت، مركز اقامتي و بخش خدمات و پشتیبانی تشكيل شده است.

بخش‌های اصلی مجموعه:

 1. بخش نمایشگاهی:
  این بخش شامل سالن‌های نمایشگاه، سالن ملل و نمایشگاه‌های روباز می‌باشد.
 2. مرکز تجارت:
  ساختمان مرکز تجارت 1 و 2 هر یک با زیربنایی حدود 76000 مترمربع و در پهنه‌های جنوبی سایت پیش‌بینی شده است. مرکز تجارت به عنوان نمایشگاه دائمی برخی از برگزارکنندگان (برندهای مشهور) و مکانی برای سازمان‌دهی و پاسخ‌گویی پس از هر نمایشگاه در نظر گرفته شده و شامل فضاهایی از قبیل نمایشگاه‌های تجاری، مدیریت خدمات تجاری، نمایندگی‌ها، دفاتر بازرگانی، پارکینگ‌های اختصاصی و غیره می‌باشد.
 3. مرکز اقامتی:
  مراکز اقامتی با مساحت تقریبی 160000 متر مربع در پهنه جنوبی سایت شامل دو هتل پنج ستاره 350 اتاقه و یک هتل آپارتمان با امکانات و فضاهای جانبی مناسب می‌باشد که محل اسکان برگزارکنندگان نمایشگاه و بازدیدکنندگان خواهد بود. همچنین به منظور رونق بیشتر مرکز تجارت، این بخش، امور مرکز تجارت را تسهیل می‌کند.
 4. بخش خدمات و پشتیبانی:
  این بخش شامل چند کاربری مهم می باشد: ساختمان ورودي جنوبي، اداري و سمينار – ساختمان همايش (كنفرانس) – ساختمان‌هاي خدمات جنبي – پارکینگ‌ها – ایستگاه وسایل نقلیه عمومی – ایستگاه مترو – محور چهار باغ – محور گودال باغچه – رواق‌ها – مسجد – ساختمان های خدماتی و تأسیساتی

مدامکار با چهاردهه سابقه در زمینه مهندسی حفاظت در برابر حریق و دارابودن گواهینامه‌ها ، تأییدیه‌ها و نمایندگی‌های مختلف، تاکنون بیش از 700 پروژه از جمله نمایشگاه بین‌المللی تهران، ساختمان تئاتر شهر تهران، برج 36 طبقه اتوبانک ملت، باغ کتاب تهران، هتل درویشی مشهد ، کارخانه آریا ترانسفو قدرت، کارخانه توگا (مپنا) و غیره را به سیستم‌های هوشمند اعلام و اطفاء حریق اتوماتیک مجهز نموده است.


WeCreativez WhatsApp Support
ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد. از صبر شما سپاس گزاریم!
ما در کنار شما خواهیم بود.