خدمات ما

مشاوره و طراحی

موضوعات مرتبط با سیستم های محافظت در برابر حریق در3 بخش جلوگیری از وقوع حریق، پیشگیری از توسعه حریق و مقابله با حریق دسته بندی می شود. تیم طراح در طراحی سیستم های حفاظت در برابر حریق، با شناخت کامل از جزییات فنی دسته بندی فوق و با ارائه یک طرح جامع و استاندارد از اجرای سیستم حریق ساختمان، از خطرات ایجاد حریق جلوگیری می نماید.

امروزه استفاده از سیستم های هوشمند حفاظت در برابر حریق دراماکن خاص و مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به امری ضروری تبدیل شده است. استفاده صحیح از تجهیزات تشخیص و مقابله با حریق تا بخش زیادی از خسارتهای جانی و مالی جلوگیری خواهد کرد. انتخاب یک سیستم مناسب حفاظت در برابر حریق مانند سیستم اعلام حریق آدرس پذیر و یا سیستم اعلام حریق متعارف و یا انواع دیگر بر اساس نوع سازه ساختمان، کاربری ساختمان و قوانین در نظر گرفته خواهد شد.

موضوعات مرتبط با سیستم های حفاظت در برابر حریق در3 بخش جلوگیری از وقوع حریق، پیشگیری از توسعه حریق و مقابله با حریق دسته بندی می شود. تیم مشاوره و طراحی پروژه سیستم های حفاظت در برابر حریق، با شناخت کامل از جزییات فنی دسته بندی فوق و با ارائه یک طرح جامع و استاندارد از اجرای سیستم حریق ساختمان، از خطرات ایجاد حریق جلوگیری می نماید.
تجهیزات اعلام حریق در 3 بخش تجهیزات تشخیص حریق یا همان دتکتورهای حریق، تجهیزات اعلام حریق یا آژیرها و فلاشرها و در نهایت مرکز کنترل حریق یا پنل مرکزی حریق که ارتباط بین دتکتورها و تجهیزات دیگر را مهیا می سازد، تعریف می گردد.
طراحی سیستم های اعلام حریق نیز در 3 حالت سیستم های متعارف، هوشمند آدرس پذیر و بدون سیم(وایرلس) انجام می پذیرد. هر کدام از دسته های فوق نیزقابلیت دستی و خودکار را دارا می باشد.

سیستم های متعارف از قدیمی ترین سیستم های اعلام حریق بوده که البته با گذشت زمان هنوز طبق موقعیت و شرایط ساختمان و نیازهای مربوطه در برخی از مکانها مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم بصورت آنالوگ و غیر دیجیتال می باشد
در سیستم های آدرس پذیر هوشمند نیز هر یک از دتکتورها و شستی ها دارای یک آدرس منحصربفرد می باشند که درهنگام وقوع حریق، از طریق تابلوی کنترل مرکزی، هر کدام از دتکتورها و شستی ها قابل شناسایی بوده و محل دقیق آلارم حریق و یا خطای آن را شناسایی می کند. در سیستم های آدرس پذیر، تشخیص حریق از طریق حالت های دود، حرارت و شعله انجام می پذیرد.

سیستم های اعلام حریق بدون سیم یا وایرلس نیز از سیستم های جدید و موثر سیستمهای حریق می باشد. این سیستم ها از طریق ارتباطات رادیویی، دتکتورهای دود و تجهیزات دیگر را به کنترل کننده ها متصل می سازند.
همچنین انواع روش های اطفاء حریق از طریق کپسول دستی، اطفاء صنعتی آب و کف، اطفاء صنعتی آب اسپرینکلر، جعبه آتش نشانی و سیستم اطفاء اتوماتیک گازی انجام می شود.

سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک را می توان به بخش های زیر تقسیم نمود:

  • سیستم اطفاء حریق اتوماتیک آبی
  • سیستم اطفاء حریق اتوماتیک گازی
  • سیستم اطفاء حریق اتوماتیک پودری(آیروسل)
  • سیستم اطفاء حریق اتوماتیک فوم
  • سیستم اطفاء حریق اتوماتیک مه یا پودر آب(واترمیس)
  • سیستم اطفاء حریق اتوماتیک ورتکس

شرکت مُدامکار با بیش از 40 سال سابقه و بعنوان قدیمی ترین شرکت فعال در زمینه مهندسی سیستمهای هوشمند حفاظت در برابر حریق و مجری سیستمهای ایمنی و آتش نشانی (اعلام و اطفاء حریق اتوماتیک)، مشاوره و طراحی پروژه های متعدد در سطح کشور را بر عهده داشته است. مُدامکار با بهره گیری از دانش روز دنیا، خدمات مشاوره ای سیستم های اعلام و اطفا حریق را بر اساس استانداردهای بین الملی این حوزه به مصرف کنندگان محترم ارائه می نماید.

WeCreativez WhatsApp Support
ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد. از صبر شما سپاس گزاریم!
ما در کنار شما خواهیم بود.